Про центр

ДЦП – важке випробування, як для дитини, так і для його батьків.

Адже щоб дитина подолав хворобу, став повноцінною людиною, потрібні колосальні зусилля і фінансові витрати. У тих небагатьох клініках нашої країни, де беруться за відновлення особливих діток, вартість одного курсу реабілітації непорівнянна з середнім достатком будь-якої української родини, а таким діткам реабілітація необхідна як мінімум 4 рази на рік.

Головні аспекти, якими ми керувалися при відкритті Центру – висока якість надаваних послуг і доступні ціни для батьків дитини. Як правило, сім’ї з такими дітьми мають низький достаток, а часто і взагалі, мати залишається з дитиною одна, не маючи жодного шансу вийти на роботу, ні коштів на лікування. Як відомо, чим раніше почати реабілітаційні заходи, тим більше шансів відновити малюка, а в деяких випадках і повністю зняти цей страшний діагноз. І ми намагаємося в цьому допомогти.

Історія виникнення

Кілька років поневіряючись по клініках і центрах України в пошуках інтенсивної реабілітації для своєї дитини з діагнозом ДЦП, мама частоЦентр Вильний рух зустрічалася з формальним ставленням до лікування ДЦП та високою його вартістю. Формальний підхід при цьому захворюванні просто не припустимо! При такому підході сім’я витрачає не тільки великі гроші даремно, а ще й дорогоцінний час, який не можна упускати в такій ситуації.

Всі ці роки вона носила в собі думку відкриття подібного центру в своєму місті, де ціна буде відповідати якості послуг. У місті, в якому таких діток понад 100 осіб. В результаті цих тривалих поневірянь, спілкування з різними фахівцями і мамами особливих діток, прийшла до висновку: існує безліч методик лікування ДЦП, у тому числі і не визнані міністерством охорони здоров’я. Однак найбільш ефективними з них є масаж і лікувальна фізкультура. За ці роки познайомилася з багатьма хорошими інструкторами ЛФК і масажистами, які погодилися спільно працювати. Залишалося знайти приміщення і йти до мети.

Розвиток Центру

Спочатку було обладнано 2 кабінети, але незабаром стало зрозуміло, що цього буде недостатньо. Дітей потребують якісному лікуванні виявилося в рази більше. Вже після першого курсу, який пройшов успішно, з позитивною динамікою у кожної дитини, нам стало зрозуміло – ми на правильному шляху!

Книга записів із заявками на лікування, в якій з’явилися десятки, а потім сотні людей, охочих пройти курс, дала зрозуміти, що нам необхідно розширення. Так, довелося в короткі терміни розширюватися, чим і зараз продовжують займатися керівники і фахівці Центру.

Ми розуміємо, що крім явного результату, батьків приваблює низька ціна, встановлена за курс. Вона є найнижчою в Україні. Таку вартість нам вдається тримати за рахунок допомоги спонсорів, які допомагають нам впродовж всього цього часу.

Наша робота

Особливих способів терапії ДЦП не існує. Успіх багато в чому залежить від того, чи зуміємо ми залучити малюка як союзника в процесі відновлення. Головне завдання дати йому можливість відчути захват від управління власним тілом, навчити її володіти ним. І тоді з’являється тандем: «Ми + Малюк» – це і є формула успіху!

Особливості масажу і ЛФК визначає лікар. Які вправи потрібні, які рухи заборонені та інше — це всі турботи доктора. Процедури призначаються строго індивідуально, підбираються виходячи із стадії ДЦП, симптоматики захворювання, віку маленького пацієнта і рівня його психічного розвитку.

Головне в їх ефективності — продуманість, регулярність, послідовність і безперервність. Якщо регулярність та безперервність залежить головним чином від батьків, то продуманість, послідовність багато в чому від фахівців, які працюють з дитиною. Наші фахівці не тільки мають досвід роботи з такими дітьми, вони живуть своєю професією, радіють як діти, найменшим набутим навичкам своїх підопічних. Позитивний настрій, тепла атмосфера і спільна робота працівників Центру та батьків дають колосальні результати.

В комплекс входять вправи на:

  • Розтяжку м’язів;
  • Витривалість;
  • Розслаблення;
  • Розвиток координації рухів;
  • Постановку ходи, нормальної ходьби;
  • Підйоми по похилій площині (покращують рівновагу і рухову силу);
  • Опір.

Також, далеко не останню роль у лікуванні ДЦП грають психологічні тренінги та робота з логопедом. Корекційна освіта дитини має враховувати особливості його хвороби, вік пацієнта. Основні завдання педагогів — розвинути моторику мови, відчуття артикуляції і комунікативна поведінка. Зараз ми працює в розвитку цього напрямку.

Паралельно з розвитком самого Центру, поруч будується хостел для іногородніх пацієнтів. Хостел буде розрахований на 10 номерів, а його відкриття заплановано на 2017 рік.